İki aylık aranın ardından

Sevgili günlük,

Sana yazmayalı 2 ay oldu neredeyse; bir günlüğe onun sayfalarını mümkün olduğunca seyrek aralıklarla doldurmayı dilediğimi söylemek tuhaf, ama benim için pek kötü bir şey değil tabii bu uzun ara.

Ekim ayının sonunda tam zamanlı işimden ayrıldım. Artık her sabah yürüyerek gidip geldiğim bir ofis yok. Şu anda yaptığım iş dolayısıyla İstanbul içinde eskiye kıyasla çok daha fazla dolaşıyorum, haliyle çok daha fazla toplu taşıma kullanıyorum. Polisler işlek toplu taşıma noktalarını mesken tuttuğu için, GBT de özel aracı olmayan mazlumu buluyor genelde.

Son zamanlarda Osmanbey metrosunun girişinde sıklıkla denk geldiğim polisler sonunda beni de es geçmedi ve 8 Aralık Cumartesi gecesi eve dönerken kimlik kontrolüne denk geldim. Sistemden kimlik numaramı kontrol eden memur kısa bir süre sonra kimliğimi geri verdi. Başka bir sonuç beklediğim için, biraz da şaşkınlıkla “Tamam mı” diye sordum, “Tamam” dediler, yoluma devam ettim.

Bundan 12 saat kadar sonra, 9 Aralık Pazar sabahı 11 gibi işe gitmek üzere aynı istasyona inerken yine polis çevirdi. Kontrolden sonra bu kez “Tutanağın var mı daha önceden” diye sordular. “Yakın zamanda yok, ama Temmuz ayından beri 4-5 tane var” dedim. Kontrol yapılan cep telefonunun ekranındaki bilgilerle birlikte kimliğimin birkaç tane fotoğrafını çektiler. Kimliğimi geri verdiklerinde sorduğum “Tutanak hazırlamıyor musunuz” soruma bir memur “Tutanak odada var…” diye yanıt verirken, diğerinin karşılığı “Sen önceden tutanağım var dediğin için…” oldu.

Sanırım biraz üşeniyorlar, sevgili günlük.

İki aylık aranın ardından” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s